AKP'den 'yeni ittifaklar' mesajı: Son derece doğal

AKP'den 'yeni ittifaklar' mesajı: Son derece doğal

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, yeni ittifaklar iddiasını değerlendirerek "Türkiye'nin sorunlarının çözümünde birtakım çözüm ortaklıkları oluşturmak istenmesi son derece doğal," dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ittifak söylentileri ve Erdoğan'ın Oğuzhan Asiltürk ziyaretine ilişkin, "Türkiye'nin sorunlarının çözümünde birtakım çözüm ortaklıkları oluşturmak istemesi son derece doğal" ifadelerini kullandı.

Canlı yayınında konuşan Ünal "Koalisyonlarla ittifaklar arasında bir fark var. Koalisyonlar seçimden sonra bir zorunluluk ortaya çıkar, ittifaklar seçim öncesi tercihlerdir. Cumhur İttifakı bir millet mutabakatıdır. İYİ Parti ve Saadet geleneğinde devlet meşruiyeti sorgulanmaz. Türkiye'nin sorunlarının çözümünde birtakım çözüm ortaklıkları oluşturmak istemesi son derece doğal. Cumhurbaşkanımızın daha önce kullandığı bir Türkiye İttifakı ifadesi vardı. Siyaset üstü meselelerde Türkiye'nin yanında duran herkesle AK Parti konuşur. Demokrasinin güzel tarafı şudur; Meşruiyet zemininde her şey konuşulur," dedi.