GÜRCİSTAN BAŞBAKANI: "PAZARTESİ VE SALI GÜNÜ GÜRCİSTAN'DAN TÜRKİYE'YE BÜYÜK BİR YARDIM KARGOSU GÖNDERİLECEK"

GÜRCİSTAN BAŞBAKANI: "PAZARTESİ VE SALI GÜNÜ GÜRCİSTAN'DAN TÜRKİYE'YE BÜYÜK BİR YARDIM KARGOSU GÖNDERİLECEK"

Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili'nin gazetecilerle yaptığı açıklamada ; "Depremin yol açtığı facia nedeniyle bir kez daha Türk halkına ve Türkiye Cumhurbaşkanı'na başsağlığı diliyoruz. Pazartesi ve Salı günleri Gürcistan'dan Türkiye'ye çok miktarda insani yardım kargosu gönderilecek."dedi.

Dost Türk halkına ellerinden gelen tüm desteğin verilmesi gerektiğini söyleyen Başbakan Garibashvili,

"Türkiye'de yaşanan olay korkunç bir trajedidir. Dost kardeş halkımıza, Türk milletine ve Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan'a bir kez daha taziyelerimi sunuyorum. Türk halkına destek vermeliyiz. Daha önce ilgili kurumlara bu konuda talimat verdim ve insani kargonun gönderilmesi için hazırlıklara başladık. Bunun için bir milyon lari ayırdık. Hükümetin yanı sıra özel sektör, parlamento ve diğer kurumlar da seferber oldu. Bir kez daha taziyelerimi sunuyor, yaralılara güç ve şifa diliyorum" dedi.

Gürcistan hükümetinin Türkiye'de meydana gelen depremle ilgili kurtarma operasyonlarına katılmak üzere 100 kurtarma görevlisi gönderdiğini ve ayrıca insani yardım için 1 milyon GEL tahsis ettiği açıklandı.