GÜRCİSTAN'IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ARTVİN VALİSİ'Nİ ZİYARET ETTİ

GÜRCİSTAN'IN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ARTVİN VALİSİ'Nİ ZİYARET ETTİ

Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi George Janjgava, Artvin Valisi Yılmaz Doruk'u ziyaret etti. Janjgava, ziyaretin ardından iki ülke arasındaki ilişkilerin çok güzel ve iyi bir seviyede olduğunu belirtti. Doruk ise iki ülkenin komşuluktan öte ilişkileri olduğunu vurgulayarak, ziyaretin memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi George Janjgava, Artvin Valisi Yılmaz Doruk'u ziyaret etti.Valiliğe gelişinde Artvin Valisi Yılmaz Doruk tarafından karşılanan Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi George Janjgava, şeref defterini imzaladı. Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi George Janjgava beraberindeki heyetle valilik makamında basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi.

Hopa'da birkaç gün önce iki ülke heyetleri arasında bazı toplantılar düzenlendiğini kaydeden Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi George Janjgava, "Sarp Sınır Kapısı iki ülke arasındaki çok önemli bir noktadır. Biz sadece komşu kardeş ülke değiliz stratejik ortaklık vardır iki ülke arasında" dedi.

Artvin Valisi Yılmaz Doruk ise Büyükelçiyi Artvin'de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyledi. Vali Doruk, iki ülkenin komşuluktan öte ilişkileri olduğunu ifade ederek, "Bu ilişki her geçen gün daha da ileriye gidiyor. Ziyaret vesilesi ile genel konuları istişare ederek, fikir alışverişinde bulunduk. Değişik kademelerde bu görüşmelerimiz devam ediyor. Büyükelçimizin de ziyareti bizi memnun etti. Ülkemizin kader birliği içinde, bir arada, bundan sonra da geleceğe yürümesi için olabildikçe birlikte çalışmaya devam edeceğiz." diye konuştu.