Kılıçdaroğlu: '128 milyar dolar'a cevap alamadık, 10 bin doları kim alıyor?

Kılıçdaroğlu: '128 milyar dolar'a cevap alamadık, 10 bin doları kim alıyor?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu 10 bin dolar alan siyasetçinin kim olduğunu sorarak AKP'lileri kızdıracak açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili açıklamaları şöyle oldu: “İçişleri Bakanı, TRT'de programa katılıyor. 'Bir siyasetçiyi keklemişler' diyor. Rüşvet veriyorlar, ayda 10 bin dolar. Ben söylemiyorum, mafya da söylemiyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan kişi söylüyor. Suçu biliyor, suçluyu da biliyor, devletin televizyonundan açıklıyor, birilerine mesaj gönderiyor. Emniyet, İstihbarat ve Jandarma İstihbarat İçişleri Bakanlığı'nın elinde.

Savcı çağırırsa gidip açıklayacağım diyor. AK Parti'li ve MHP'li kardeşlerimin dinlemesini istiyorum. Yüz kızartıcı suç bir sefer bu. TCK 279. madde "Kamu adına sovuşturma ve kovuşturmayı gerektiren bir suçun işlendiği göreviyle bağlantılı olarak öğrenip de yetkili makamlara bilgilendirmede bulunmayı ihmal eden veya bu hususta gecikme gösteren kamu görevlisi 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" diyor. Söyledi, 10 bin dolar. Kime, bir siyasetçiye dedi. Suçu gizlemiyor, suçluyu gizliyor. İçişleri Bakanı suçluyu neden gizliyor? Saray'a 'Bana dokunma' mı demek istiyor? Normalde suç olduğunu İçişleri Bakanı bilir.

Şentop bu konuyu açıklamak zorundadır. TBMM'ye düşen bu kara gölgeyi kaldırmak zorundadır. Şentop konuşmuyorsa acaba 10 bin dolar benzeri bir olay her ay ona da mı veriliyor? Saray'dakiler sessiz kalabilir. Onların tamamı zaten bir yerlerden besleniyorlar.”dedi.